Hermess Zobārstniecība

Kariesa profilakse

Kariesa profilakse - mutes dobuma higiēna


Procedūras apraksts
Lai pacienta zobi un smaganas paliktu veselas, regulāri, vismaz 2 reizes gadā, jāapmeklē zobu higiēnists.
Ja cilvēks pats pilnībā nenotīra mīksto aplikumu ap zobiem, siekalu ietekmē tas mineralizējas un pārvēršas par zobakmeni. Zobakmens rada dažādas apkārtējo audu slimības. Ilgākā laika posmā, ja cilvēks neko nedara, tas var novest pie smaganu atkāpšanās no atsevišķiem vai visiem zobiem, zobu rindu deformācijas, spraugu veidošanos starp zobiem.
Zobu higiēnists noņem ap zobiem izveidojušos mīksto aplikumu un zobakmeni, zobus pulē ar abrazīvu pastu, izdiegto un liek fluora un minerālvielu saturošu masku, kas:
- Samazina zobu jūtību,
- Aptur intensīvu kariesa gaitu, kā arī sakņu kariesu,
- Paaugstina zobu emaljas mikrocietību un rezistenci,
- Atjauno zobu emaljas minerālo sastāvu pēc zobu balināšanas.
Minerāla gēla aplikācijai jālieto kapes.
JAUNUMS. Varam piedāvāt ērtas kapes, ko pats var sagatavot arī mājas apstākļos.
Zobakmens noņemšanai izmanto speciālu ultraskaņas aparātu. Pēc procedūras zobi kļūst gaišāki, pirmajās dienās tie var būt jūtīgi tāpēc iesakām iegādāties speciālas zobu pastas, kuru sastāvā būtu minerālvielas. Higiēnists sniedz konsultācijas par zobu balināšanu un zobu pastām.

 

Balināšana un baltināšana


Zobu balināšana ir visātrākā metode, kā iegūt baltākus un mirdzošākus zobus. Katram individuāli tiek izvēlēts tonis, līdz kuram var balināt.
Baltināšana ir saudzējošāka zobiem, bet ilgstošāka metode. Šajā procesā visbiežāk izmanto speciālas zobu pastas.

 
MINERĀLVIELU SATUROŠAS ZOBU PASTAS PARASTĀS ZOBU PASTAS
  • Kalcijs, fosfors, magnijs - šīs minerālvielas ir galvenās zobu pastas veidojošās sastāvdaļas un visa mūža garumā piedalās to vielu maiņā.
  • Bromelaīns - ferments, kurš aizkavē zobu aplikuma veidošanos, padarot tos tīrākus, tam piemīt pretiekaisuma un pretvīrusu iedarbība.
  • Ksilīts - nomāc kariesu izraisošās mikrofloras attīstību. Netraumē zobu emalju. Garantē zobu aizsardzību pret aplikumu veidošanos līdz nākamajai tīrīšanas reizei. Netraumē zobu emalju.
  • Visbiežāk satur fluoru, kura efektivitāte zobiem nobriestot samazinās.
  • Aplikums un pigmenti tiek noņemti pateicoties abrazīvu mehāniskai iedarbībai.
  • Aplikums var būt jūtams jau pēc pāris stundām.
  • Pastas ar paaugstinātu attīrošu efektu parasti satur daudz abrazīvu, tamdēļ var pārmērīgi deldēt zobu emalju un saskrāpēt zobu, plombu un protēžu virsmas.

Par zobu pastām konsultējaties ar savu higiēnistu vai zobārstu.