Hermess Zobārstniecība

Zobu ārstēšana

- Kosmētiskā zobu restaurācija

Kosmētiskā zobu restaurācija palīdzēs nolīdzināt zobu rindu, noslēpt nevajadzīgas platas atstarpes starp atsevišķiem zobiem, izņemt vecās, krāsu mainījušās plombas.


- Zobu terapeitiskā ārstēšana

Plašākai sabiedrībai tā ir pazīstama kā kariesa ārstēšana. Kariess ir zoba cieto audu bojājums. Jo ātrāk tiek uzsākta tā ārstēšana, jo mazāks būs zoba bojājums. To izraisa vitamīnu, minerālvielu, kalcija, fosfora trūkums organismā. Tamdēļ uzturā daudz jālieto augļi un dārzeņi, mazāk balto miltu saturošie produkti un saldumi. Riska pacienti ir grūtnieces un pusaudži. Visbiežāk kariess veidojas un progresē ja ir slikta mutes dobuma higiēna.

Kariesa sākuma stadijā sūdzību nav. Kad tiek bojāta zobu emalja, parādās sūdzības uz skābumu, saldumiem. Ja bojājums ir sasniedzis zoba dentīnu, tad sūdzības ir uz karstu un aukstu. Šajā laikā griežoties pēc palīdzības, mums būs jāiztīra kariozās masas no bojātā zoba dobuma un jārestaurē zobs ar plombas palīdzību. Varam piedāvāt:
- Gaismas cietējošas kompozītplombas /tās cietina ar heliolampu/
- Amalgamas plombas.
No 6.-8.zobiem dažkārt nākas ieteikt likt amalgamas plombas, ja kariess ir sabojājis zoba audus zem smaganas.

 

- Zobu endodontiskā ārstēšana

Ja pacients savlaicīgi nav griezies pie stomatologa, kariesa izraisošās baktērijas nokļūst līdz pulpai un veidojas pulpīts - zoba nerva iekaisums. Ārstēšana paliek daudz ilgāka un darbietilpīgāka, tādēļ arī dārgāka. Pie šādas diagnozes pacientam ir lēkmjveida sāpes, raksturīgas nakts sāpes. Sāpes var izplatīties uz blakus esošajiem zobiem, ausīm un deniņiem. Ārstēšana notiek vairākos seansos:
1.seansā zem anestēzijas tiek izņemts bojātais nervs, kanāls tiek mehāniski ar endodontijas instrumentiem iztīrīts, izmazgāts un izsausināts. Uz starpseansu zobā tiek atstāts kāds no kaļķa saturošajiem preparātiem. Zoba dobumu slēdz ar pagaidu plombu.
2.seansā kanāls tiek aizpildīts ar gutaperču un kādu no endodontijā lietojamām pastām. 1 - 2. seansa darbība tiek kontrolēta ar RVG (digitālo rentgenu). Visi uzņēmumi tiek saglabāti datorā un pēc tam pievienoti pacienta kartiņai.
3.seansā notiek bojāto zoba cieto audu aizvietošana ar plombu - gaismas cietējošo kompozītmateriālu vai amalgamu. Klīnikā tiek lietoti ASV un Vācijā ražotie plombējamie materiāli.
 


- Zobu ķirurģiskā ārstēšana, implanti

Lai veiktu kvalitatīvas ķirurģiskas manipulācijas ir vajadzīga laba anestēzija. Lietojam anestētiskus līdzekļus, kuru darbības ilgums ir 2 - 4 stundas. Mūsdienās lietojamiem pretsāpju preparātiem praktiski nav kontrindikāciju. Tie ir nekaitīgi sirdij, netiek cauri placentas barjerai un nenonāk mātes pienā. Anestēziju varam veikt praktiski bezsāpīgi, sākumā ap uz smaganas aplicējam anestezējošu gēlu, tad adatas dūriens būs nesāpīgs.
Pie mums zobu ekstrakcijas tiek veiktas saudzējoši, jo pacientam kaut kad nākotnē varētu būt vēlēšanās ielikt implantus. Tad būs svarīgi lai viņa paša kauls būtu pēc iespējas vairāk saglabāts.
IMPLANTS ir titāna sakausējuma skrūve, kuru ievieto tieši žokļa kaulā ar speciālu instrumentu palīdzību un aizvieto zaudēto zoba sakni.
Pastāv iespēja ievietot implantu arī tūlīt pēc zoba ekstrakcijas, ar nosacījumu, ka saknes galā nav procesa. Pirms šādām procedūrām pacientam tiek sastādīts ārstēšanas plāns un nozīmēti papildus izmeklējumi.